تاریخ انتشار خبر: پنج شنبه 1397/9/15 9:30
صدای زنجان- پس از طلا، دلار، پوشک و مواد غذایی حالا نوبت به گوشت قرمز رسیده تا جهش قیمت ان بسیاری از زنجانی‌ها را در حسرت گوشت قرمز گوسفندی هم بگذارد.

افزایش قیمت گوشت قرمز که از کالای اساسی محسوب می‌شود به جایی رسیده که توان اقشار کم درآمد در استان را در تامین این مواد غذایی را سلب کرده است.

این کالای اساسی چند ماهی است با سیر صعودی قیمت مواجه بوده و تاثیر زیادی بر وضع معیشتی مردم گذاشته که خانوده‌ها به ویژه اقشار کم درآمد امروز توان تامین گوشت قرمز را نداشته و آن را از سبد غذایی ه کل حذف کردند.

از طرفی گوشت‌های وارداتی گرم و منجمد هم به داد گرانی گوشت نرسید و با وجود اینکه براساس اظهارات مسئولان جهادکشاورزی تولید گوشت قرمز در زنجان همچنان همانند سال‌های گذشته وجود دارد و بر همین ادعاها میزان تولید گوشت قرمز در استان زنجان مازاد بر نیاز استان نیز است ولی این امر نیز بر کاهش قیمت گوشت تاثیری نداشته است.

به گفته علی صادقی معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان میزان تولید گوشت قرمز در استان 16 هزار تن بوده و با توجه به جمعیت استان میزان مصرف سالانه نیز در حدود 12 هزار تن است.

با این حساب به طور میانگین در حدود 3 الی 4 هزار تن تولید مازاد گوشت در استان وجود دارد و نتیجه‌ای که حاصل می‌شود در تولید این کالای اساسی در استان مشکلی نداریم.

به گفته برخی از شهروندان زنجانی بسیاری از خانواده‌ها این ماده غذایی را از سبد غذایی به دلیل گرانی آن حذف کردند و در این میان نقش دستگاه‌های نظارتی مبهم و قابل مشاهده نیست و اگر نظارتی بر بازار بود شاهد افزایش قیمت گوشت نبودیم.

برخی‌ها نیز بر این عقیده هستند که مسئولان به جای حل مشکلات گرانی برخی از اقلام پر مصرف مشکلات را به حوزه دیگری پاس می‌دهند و کسی هم پاسخگوی گرانی‌های اخیر نیست و تاوان بی‌مسئولیتی برخی از مسئولان را مردم و اقشار کم درآمد جامعه می‌‌دهند.

همچنین برخی‌ها نیز بر این باورند که مسئولان برای کم‌کاری خودشان توجیحات مختلفی را ارائه می‌دهند تا بار بی‌مسئولیتی خود را از دوششان بردارند.

 

#گوشت قرمز، قیمت گوشت
بازدید استاندار از بازار زنجان