تاریخ انتشار خبر: دوشنبه 1397/7/23 23:35سرپرست معاونت استانداری زنجان در مراسم استقبال از ورزشکاران زنجانی اعزامی به بازی‌های پاراآسیایی 2018 جاکارتای اندونزی:

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری زنجان گفت: ورزشکاران با مدال‌آوری در بازی‌های پاراآسیایی نشان دادند که می‌توان محدودیت‌ها را پشت سر گذاشت.

به گزارش ایسنا، کریم‌الله شعبانی در مراسم استقبال از ورزشکاران زنجانی اعزامی به بازی‌های پاراآسیایی 2018 جاکارتای اندونزی با بیان اینکه قهرمانان زنجانی اعزامی به بازی‌های پاراآسیایی نشان دادند که با همت و جدیت می‌توان برای ایران اسلامی افتخارآفرین بود، افزود: شاید این ورزشکاران معلولیت‌هایی داشته باشند اما قوی، پرنشاط و باانگیزه هستند.

وی تصریح کرد: همین اراده قوی ورزشکاران علاوه بر اینکه باعث خوشحالی آحاد جامعه و خانواده‌های‌شان را به همراه داشت، الگویی برای افرادی شد که از سلامت جسمانی برخوردار هستند. آن‌ها ثابت کردند که با همت خود می‌توانند در عرصه‌های مختلف ایفای نقش کنند. آن‌هایی هم که مدال نیاوردند تلاش خود را کردند تا به عنوان نماینده ایران در این رویداد حضور داشته باشند و این تلاش ستودنی‌ است.

این مسئول با اشاره به اینکه نماینده عالی دولت در استان رقابت‌های مذکور را پیگیری و این پیروزی‌ها را در قالب پیامی به جامعه ابلاغ کردند، ادامه داد: استاندار زنجان دستور تدارک مراسم تجلیل از قهرمانان را ابلاغ کرده و امیدواریم اولین استانی باشیم که در قالب مراسم باشکوهی که قرار است در آینده نزدیک برگزار شود، از این ورزشکاران تجلیل شود.

شعبانی با یادآوری اینکه این موفقیت‌ها به مجموعه استان تعلق دارد که علاوه بر موفقیت در عرصه‌های مختلف، در حوزه ورزش نیز برای خود نام و نشانی به دست آورده است، اظهار کرد: استان زنجان با وجود اینکه از جمعیت کمتری نسبت به سایر استان‌ها برخوردار است اما نشان داد که در عرصه ورزش بیش از این می‌تواند بدرخشد و این قهرمانی‌ها مسئولیت ما را دوچندان می‌کند.

وی با بیان اینکه همه این موفقیت‌ها حاصل تلاش مربیان بی‌نام و نشان است که تلاش کرده‌اند تا این ورزشکاران را تربیت کنند، افزود: کسب این افتخارات ایجاب می‌کند که ضمن حفظ این قهرمانی‌ها و جایگاه‌ها، در رویدادهای بعدی نیز این افتخارات را افزایش دهیم. به همین خاطر باید انگیزه و روحیه ورزشکاران و مربیان را تقویت کنیم و برای این منظور باید بخش خصوصی در کنار بخش دولتی پای کار بیاید تا مراسمی درخور شأن این قهرمانان داشته باشیم.

این مسئول یادآور شد: برگزاری مراسم درخور شأن ورزشکاران باعث ایجاد انگیزه در سایر جوانان خواهد شد؛ چرا که این عرصه، عرصه نشاط و شادابی است و جامعه از آسیب‌ها در امان خواهد ماند. باید دست مربیان را ببوسیم که با حداقل امکانات در این عرصه به تربیت ورزشکاران می‌پردازند. اگر ما از این افراد حمایت نکنیم دیگران در مسیرهای دیگری این خلاء را پر می‌کنند که هزینه‌های زیادی را به جامعه و خانواده‌ها تحمیل خواهد کرد.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری زنجان  خاطرنشان کرد: ما باید نهاد خانواده را بیش از گذشته مستحکم نگه داریم و به جامعه مربیان بیش از گذشته احترام گذاشته و به آن‌ها توجه کنیم. به بانوان در عرصه ورزش بیش از پیش توجه کنیم؛ چرا که امروز این افتخارات نشان داد که هیچ محدودیتی برای کسب افتخار برای ایران اسلامی به‌ویژه از سوی بانوان وجود ندارد.

اما مدال‌آوران بازی‌های پاراآسیایی 2018 جاکارتای اندونزی که حاصل تلاش‌شان کسب 8 مدال طلا و برنز بود، ظهر دیروز مورد استقبال جامعه ورزشی استان قرار گرفتند.

کارنامه کاروان ورزشی ایران در سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی 2018 جاکارتای اندونزی با قرار گرفتن در جایگاه سومی جدول توزیع مدال‌ها بسته شد که 15 ورزشکار زنجانی اعزامی به این دوره از رقابت‌ها کسب 2 مدال طلا و 6 نشان برنز در رشته‌های مختلف بود.

مجموعه ورزشی انقلاب زنجان، ظهر دیروز میزبان ورزشکاران زنجانی مدال‌آور در بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا بود که از طرف برخی از مسئولان استان و نیز جامعه ورزشی زنجان مورد استقبال قرار گیرند. بی‌شک کسب 8 مدال از این آوردگاه مهم آسیایی، حاکی از آن است که ورزشکاران استان فارغ از آمادگی فیزیکی، عزم خود را برای این افتخارآفرینی جزم کرده بودند.

رقیه شجاعی با کسب مدال طلا در رشته تیراندازی، اولین چراغ کاروان ورزشی استان زنجان را روشن کرد. این ورزشکار شایسته زنجانی توانست در تفنگ بادی ماده R2 با کسب 247 امتیاز عنوان قهرمانی را از آن خود کرده و خوش‌رنگ‌ترین مدال این رشته را برای ورزش ایرانی اسلامی و استان زنجان کسب کند.

سهم رشته دو و میدانی در این دوره از رقابت‌ها 5 مدال برنز بود و این خود بدان معنی است که سرمایه‌گذاری در این رشته می‌تواند به مدال‌آوری ورزش زنجان در چنین رویدادهایی کمک کند. اولین مدال این رشته را سولماز بازرگان در پرتاب دیسک به دست آورد و توانست در کلاس ادغامی F43/44-F62/64  با ثبت رکورد 29 متر و 94 سانتی‌متر جایگاه سوم را از آن خود کند.

احمد اجاقلو، یکی دیگر از ورزشکاران زنجانی حاضر در این رقابت‌ها بود که این ورزشکار به تنهایی 2 مدال برنز را در دوی 100 متر و 200 متر برای کاروان ورزشی استان زنجان به ارمغان آورد. وی که در کلاس T45/46/47  به مصاف حریفان خود رفته بود، در ماده دوی 200 متر با ثبت زمان 22 ثانیه و 53 صدم‌ثانیه عنوان سومی را به دست آورد و در دوی 100 متر نیز با قرار گرفتن در جایگاه سوم، به دومین مدال خود دست یافت.

افتخارآفرینی دو و میدانی‌کاران زنجای اعزامی به بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا ادامه داشت و این‌بار ژیلا یوسفی در کلاس F41/42  و در ماده پرتاب دیسک توانست با ثبا رکورد 16 متر و 22 سانتی‌متر صاحب گردن‌آویز برنز شود. پروین مقدم، یکی دیگر از ورزشکاران زنجانی حاضر در این رویداد بزرگ آسیایی بود که وی نیز در کلاس F55  به مصاف حریفان خود رفت و توانست با ثبت رکورد 6 متر و 68 سانتی‌متر، یکی دیگر از مدال‌های برنز کاروان ورزشی استان را تصاحب کند.

آخرین مدال برنز این دوره از رقابت‌ها برای کاروان ورزشی استان زنجان نیز نصیب رشته دوچرخه‌سواری شد. مهدی محمدی در این رشته و در ماده تعقیبی انفرادی توانست با قرار گرفتن در جایگاه سوم، ششمین مدال برنز ورزشکاران زنجانی اعزامی به این رقابت‌ها را به دست آورد تا پرونده مدال‌های برنز بسته شود.

وقتی اولین مدال ورزشکاران زنجانی با طلا همراه بود، مرتضی ابراهیمی، ملی‌پوش بااخلاق و خوش‌تکنیک و تاثیرگذار بسکتبال با ویلچر ایران نیز که در دیدار فینال برابر ژاپن عملکرد قابل قبولی داشت، پرونده مدال‌آوران زنجانی را با مدال خوش‌رنگ طلا در این رشته بست تا زنجانی‌های اعزامی به بازی‌های پاراآسیایی 2018 جاکارتای اندونزی فراتر از انتظار ظاهر شوند.

 

#پاراآسیایی جاکارتا، ورزش زنجان
بازدید استاندار از بازار زنجان