تاریخ انتشار خبر: دوشنبه 1396/12/14 9:10بنا بر تصمیم مسئولان استان قیمت‌ها تا پایان اردیبهشت‌ماه سال آینده افزایش نمی‌یابند قیمت‌ها، مرخصی گرفتند

به گزارش ایسنا اسداله درویش‌امیری در جلسه ستاد تنظیم بازار استان با اشاره به اینکه در روزهای پایانی سال شاهد خرید شب عید مردم هستیم و از کسبه انتظار داریم که ملاحظه مصرف‌کنندگان را بکنند، اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی نیز نظارت و کنترل در بازار داشته باشند تا کسی در این ایام با مشکل در این رابطه مواجه نشود.

وی تصریح کرد: مردم اطمینان خاطر داشته باشند که تا پایان اردیبهشت‌ماه اجازه افزایش قیمت در هیچ زمینه‌ای در استان داده نخواهد شد و کسی حق اجحاف به مردم را ندارد.

نماینده عالی دولت در استان با تأکید بر اینکه مایحتاج مردم به مقدار کافی در انبارها موجود است و مشکلی برای تأمین آن نداریم، تصریح کرد: در این روزها نظارت بیش‌تر بر بازار حائز اهمیت است و به این موضوع باید توجه بیش‌تری شود.

وی در ادامه با بیان اینکه برای ایجاد بازارچه‌های فروش محصولات مورد نیاز مردم در ایام منتهی به عید نوروز تأکید شده است، اظهار کرد: همه تلاش ما ارائه خدمات مطلوب به مردم در ایام نوروز و روزهای پایانی سال است؛ چراکه بیش‌ترین حجم استفاده محصولات کشاورزی در این ایام است.

استاندار زنجان با تأکید بر اینکه شهرداری‌ها در شهرهای دیگر خدمات بسیاری در این حوزه ارائه می‌دهد، افزود: اگر شهرداری ارائه خدمات نکند، عرضه محصولات کشاورزی به مردم، فلج می‌شود و بازار را نمی‌توان در این شرایط کنترل کرد. در ایجاد این بازارچه‌ها نیازی به سازه‌های سنگین نیست و با سازه سبک نیز می‌توان این کار را انجام داد.

درویش‌امیری در ادامه به موضوع عرضه گوشت در استان نیز اشاره کرد و گفت: مشکلی در این رابطه نداریم و با هماهنگی فرمانداری‌ها باید قصابی‌هایی انتخاب شود که مردم بتوانند، دسترسی بیشتری به محصولت با قیمت مناسب داشته باشند.

استاندار زنجان همچنین تأکید کرد: بازار شب عید نباید تعطیل باشد چون مهمانان استان علاقه‌مند هستند که بازار باز باشد.

در ادامه، رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت و معدن و تجارت استان با اشاره به اینکه میوه شب عید زنجانی‌ها تأمین شده است، گفت: به مردم اطمینان خاطر می‌دهیم که از این نظر مشکلی وجود ندارد.

اسماعیل مسلمی اظهار کرد: اداره بازرسی و نظارت صنعت و معدن و تجارت استان از آغاز سال تاکنون بازرسی‌های مستمری از اصناف انجام داده است.

وی با ارائه گزارشی از وضعیت نوسانات قیمتی در استان گفت: طبق گزارش ارائه شده میانگین قیمت گوسفند زنده نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش پیدا کرده است.

رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت و معدن و تجارت استان همچنین از افزایش قیمت گوشت گوسفندی، گوشت گوساله و قیمت جوجه یک روزه خبر داد و بیان کرد: همچنین قیمت تخم‌مرغ، قیمت برنج وارداتی رو به رشد و نیز قیمت شکر عمده فروشی 2900 تومان در یک سال گذشته ثابت بوده است.

وی در ادامه گزارشی از وضعیت بازرسی در استان نیز ارائه کرد و گفت: امسال 30 هزار و 432 مورد بازرسی از اصناف استان انجام و در این‌باره 1515 پرونده تشکیل شده است.

رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت و معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه پرونده‌های مربوط به گران‌فروشی 246 و کم‌فروشی 211 مورد بوده است، گفت: در این حوزه 1580 شکایت مردمی رسیدگی شده است که از این تعداد 1109 مورد تلفنی و 203 گزارش و شکایت حضوری بوده است.

 

#استاندار زنجان، قیمت‌های بازار، صدای زنجان،
بازدید استاندار از بازار زنجان