تاریخ انتشار خبر: دوشنبه 1396/11/23 9:32با برگزاری مراسم اختتامیه رقابت‌های بدمینتون جام فجر
 

علی‌اکبر فیض‌لو- بیست و هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی بدمینتون جام فجر که با حضور نمایندگان ۱۴ کشور از پنج قاره جهان به‌علاوه تیم ملی ایران، به مدت چهار روز در دو بخش انفرادی و دونفره بانوان و آقایان در زنجان درجریان بود، با معرفی نفرات برتر بخش‌های مختلف به کار خود پایان داد.

اختتامیه این دوره با حضور مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، اسداله درویش امیری استاندار زنجان، جمعی از مسئولان کشوری و استانی، ورزشکاران کشورهای شرکت‌کننده از جمله ویتنام، میانمار، هند، سوریه، اردن، ترکیه، مکزیک، پرتقال، مالزی، استرالیا، آلمان، عراق، جهوری آذربایجان، مولداوی، ایران و جمعی از علاقه‌مندان به ورزش بدمینتون در سالن ورزشی مادران و کودکان زنجان برگزار شد.

وزیر ورزش و جوانان در این مراسم زنجان را یکی از پایگاه‌های مهم کشور در ورزش بدمینتون معرفی کرد و ادامه داد: زنجان جزو استان‌هایی است که علاوه بر داشتن زیرساخت‌های ورزشی مطلوب، حرف‌های زیادی در رشته بدمینتون برای گفتن دارد، لذا تاٌکید وزارت ورزش و جوانان به فدراسیون بدمینتون، برگزاری هر ساله رقابت‌های بدمینتون به میزبانی زنجان بود.

مسعود سلطانی‌فر با اشاره به وجود استعدادهای ورزشی فراوان در زنجان، اظهار کرد: زنجان نه تنها در بدمینتون بلکه در سایر رشته‌های ورزشی نیز مستعد است و در آینده خبرهای خوبی از ورزش این استان به گوش خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: بدمینتون ورزشی است که در سطح کشور به جهت استعدادیابی به آن خوب پرداخته شده و ورزشکاران جوان و مستعدی در حال حاضر در این رشته تربیت می‌شوند، امید می‌رود این ورزشکاران در آینده درخشش خوبی در رده‌های آسیایی و جهانی داشته باشند.

سلطانی فر هیئت‌های ورزشی را به عنوان بازوان کمکی فدراسیون‌های ورزشی معرفی کرد و گفت: یکی از رویکردهای وزارت ورزش و جوانان در رابطه با هیئت‌های ورزشی حمایت و تقویت آن‌ها است، لذا  ارائه کمک‌های ویژه به این هیئت‌ها در دستور کار وزارتخانه قرار گرفته است.

مسئول فنی بیست و هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی بدمینتون جام فجر نیز در مراسم اختتامیه این مسابقات را یکی از رویدادهای رسمی فدراسیون بدمینتون دانست و گفت: بیش از ۱۰ نفر از ورزشکاران حاضر در این دوره، دارای رنکینگ زیر ۱۰۰ دنیا هستند که همین امر نیز منجر به بالا رفتن سطح فنی مسابقات شده است.

ابوالفضل مهاجر بختیاری با بیان اینکه ورزشکارانی از ۹ استان در غالب تیم ملی ایران در این مسابقات حضور دارند، خاطرنشان کرد: انتخابی این مسابقات با حضور فعال استان‌های اصفهان، زنجان ، سمنان، شیراز، یزد و سایر استان‌های کشور در تهران برگزار شد که بهترین نفرات آن مسابقات به بیست و هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی بدمینتون جام فجر راه یافتند.

وی جوایز این مسابقات را ۲۵ هزار دلار عنوان کرد و افزود: مسابقات در دو بخش انفرادی و دو نفره صبح‌ها برای بانوان و عصر‌ها برای آقایان انجام شد.

مسئول فنی مسابقات ادامه داد: در بخش بانوان تیم‌های دو نفره بانوان ایران توانستند مقام‌های اول تا سوم را به خود اختصاص دهند که در یک فینال تمام ایرانی ستایش عبدالکرمی و هاله همدانچی موفق به شکست هموطنان خود ثمین عابد و هدیه شمس شدند و مدال طلای بخش دو نفره بانوان را به گردن آویختند.

بختیاری اضافه کرد: در بخش انفرادی بانوان نیز دو نماینده مالزی سکوی اول و دوم را از آن خود کردند و مدال برنز این بخش مشترکن به نمایندگان هند و میانمار رسید.

این مقام مسئول افزود: در بخش دو نفره آقایان نمایندگان هندی مدال طلا و نقره را به هندوستان بردند و تیم دو نفره ایران متشکل از امیر قاسمی و علیرضا قاسمی مشترکن با تیم دو نفره مالزی سوم شدند.

وی ادامه داد: در بخش انفرادی آقایان نیز ورزشکاران ویتنام سکوی اول و دوم مسابقات را از آن خود کردند و مدال برنر در این بخش مشترکن به دو ورزشکار هندی رسید.

اما در دیدار فینال یک نفره آقایان بیست و هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی بدمینتون جام فجر که بین «تین مین» از ویتنام و «کنگ فام» دیگر بدمینتون‌باز ویتنامی برگزار شد، این دیدار در پایان با نتیجه 3 بر یک به سود کنگ فام خاتمه یافت و وی به مقام قهرمانی این دوره از مسابقات دست یافت.

«تین مین» به مقام دوم رسید و «آریا مان تاندون» از هند و «شریانش جا سوال» دیگر بدمینتون‌باز هندی به مقام سوم مشترک رقابت‌های یک نفره مردان دست یافتند.

در دیدار فینال بخش دو نفره مردان نیز که عصر امروز در سالن ورزشی مادران و کودکان زنجان بین دو تیم دونفره هند برگزار شد، تیم دونفره (نانداگوپال و فرانسیس آلوین) با پیروزی برابر دیگر تیم هم‌وطن خود به مقام قهرمانی دست یافت.

تیم دونفره (کونا تارون و شارما) به مقام دوم رسید و تیم‌های دونفره ایران (امیر قاسمی و علیرضا قاسمی) به همراه تیم دونفره مالزی به مقام سوم مشترک دست یافتند.

در دیدار فینال یک نفره بانوان نیز «تی نا هه» از مالزی به مصاف «یانگ یانگ لی» دیگر هم‌وطن مالزیایی خود رفت که در پایان این مسابقه، «تی نا هه» با پیروزی برابر هم‌وطن خود به مقام قهرمانی دست یافت و مدال طلای یک نفره بانوان را به خود اختصاص داد.

«یانگ یانگ لی» از مالزی دوم شد و مدال نقره را به گردن آویخت. همچنین «جاکا از هند و «تد تار تورز» از میانمار مشترکا مقام سوم را به دست آورده و مدال برنز این دوره از رقابت‌ها را در بخش یک نفره بانوان از آن خود کردند.

در دیدار فینال بخش دو نفره بانوان نیز که صبح امروز در سالن ورزشی مادران و کودکان زنجان برگزار شد، تیم دو نفره ایران (ستایش عبدالکریمی و هاله همدانچی) با پیروزی برابر دیگر تیم دو نفره ایران (ثمین عابدخجسته و هدیه شمس) به مقام قهرمانی دست یافت.

تیم دو نفره ثمین عابدخجسته و هدیه شمس به مقام دوم دست یافتند و مدال نقره را به دست آوردند. همچنین تیم‌های دو نفره (پریا اسکندری و رومینا تاجیک) به همراه تیم دو نفره (پگاه کامرانی و الناز فیض‌منش) مشترکا به مقام سوم دست یافتند و مدال برنز را به گردن آویختند.

 

#بدمینتون_جام_فجر #جام_فجر_زنجان #وزیر_ورزش_و_جوانان
بازدید استاندار از بازار زنجان