تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه 1398/2/25 10:36رئیس شورای شهر زنجان در جلسه علنی از افتتاح پل گلشهر در چند روز آینده خبر داد:

عضو شورای شهر: ضرورت ورود نهادهای نظارتی به موضوع بریده شدن درختان مسیر رودها

صدای زنجان- جلسه رسمی و علنی شورای شهر زنجان دیروز در حالی برگزار شد که ارائه گزارش شورای شهر از دستاوردهای سفر برخی از اعضا شورا و شهردار به سوئیس و نیز موضوع وضعیت پروژه سبزهمیدان که انتظار می‌رفت در این جلسه به آن‌ها پرداخته شود به جلسه آینده موکول شد.

در ابتدای جلسه اسماعیل دویران، رئیس شورای شهر زنجان در نطق پیش از دستور خود ضمن ارائه گزارش مختصری از بازدیدهای انجام شده در خصوص روند پیشرفت پروژه‌های عمرانی شهر به افتتاح پل گلشهر در اواخر اردیبهشت ماه امسال اشاره کرد و گفت: بهره‌برداری از این پل می‌تواند تاثیر قابل توجهی در کاهش ترافیک ورودی گلشهر کاظمیه داشته باشد.

وی به پروژه در حال انجام بازگشایی محور زینبیه غربی اشاره کرد و گفت: در این محور تا چند روز آینده عملیات آسفالت‌ریزی انجام می‌شود.

بازگشایی محور پادگان تا پاییز امسال

رئیس شورای شهر زنجان در ادامه با بیان این‌که طبق بازدیدهای انجام شده روند اجرای پروژه‌های عمرانی شهر از وضعیت خوبی برخوردار است که از جمله آن می‌‌توان به پروژه بازگشایی پادگان اشاره کرد و گفت: هر چند عملیات اجرایی پروژه مذکور با وقفه همراه بود ولی الان در حال انجام بوده و با توجه به پیشرفت پروژه در صورتی که مشکلی پیش نیاید تا اوایل پاییز امسال به اتمام می‌رسد.

وی علت مشکلات مطرح در خصوص واگذاری پروژه‌های منطقه یک شهرداری زنجان را کد منطقه دانست و خاطرنشان کرد: کد این منطقه با مشکل کارشناسی مواجه بوده و بار کارشناسی بخش عمرانی این منطقه به دلیل جابه‌جایی نیروهای باسابقه به مناطق دیگر شهرداری کاهش یافته و باید نسبت به برطرف شدن آن اقدامات لازم صورت گیرد تا در انجام پروژه‌ها از مناطق دیگر جا نماند.

بریده شدن درختان مسیر رودهای زنجان فاجعه است

در ادامه مسعود مرادخانی، رئیس کمیسیون اقتصاد مقاومتی و سرمایه‌گذاری شورای شهر زنجان ضمن انتقاد از بریده شدن درختان در مسیر رودهای زنجان گفت: وقتی از اهمیت وجود درخت و پوشش گیاهی در بروز سیل و خسارت‌های وارده آگاهی داریم چرا در مورد بریده شدن درختان در مسیر رودها سکوت کردیم.

وی با بیان این‌که بریده شدن درختان مسیر رودها فاجعه غم‌انگیزی است که برای جلوگیری از این موضوع باید دستگاه‌های نظارتی ورود کنند چرا که یکی از عوامل بروز سیل از بین رفتن پوشش گیاهی است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر شاهد پایان یافتن بحران سیل در کشور هستیم و باید در کنار خسارت‌ها به برکات این سیل نیز توجه داشته باشیم.

 

#پل گلشهر، شورای شهر زنجان، درختان رودهای زنجان
بازدید استاندار از بازار زنجان