تاریخ انتشار خبر: دوشنبه 1397/12/20 10:12مدیرکل بازرسی نهادهای اقتصادی و مالی نهاد ریاست جمهوری در آیین تودیع و معارفه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی قدیم و جدید استاندار زنجان:

صدای زنجان- مدیرکل بازرسی نهادهای اقتصادی و مالی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به این نکته که امروزه رعایت برخی مسائل در انتصاب‌ها دیده نمی‌شود، ریشه بسیاری از نارضایتی‌های مردم را دقت نکردن در برخی انتصاب‌ها دانست.

محمدامین رضازاده بعداز ظهر دیروز در آخرین جلسه شورای اداری استان که برای تودیع و معارفه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی قدیم و جدید استاندار زنجان برگزار شد، گفت: اگر انتصاب‌ها را به‌عنوان کاری مهم در مملکت‌داری و مدیریت مدنظر داشته باشیم باید قبول کرد که کاری ریشه‌ای است که انجام درست آن می‌تواند جلوی بسیاری از اتفاقات بعدی را بگیرد و متأسفانه دقت در برخی انتصاب‌ها در کشور دیده نمی‌شود.

رضازاده افزود: اگر نارضایتی‌های مردم را مهندسی معکوس کنیم در بیش‌تر موارد به انتصاب‌ها می‌رسیم به طوری که اگر انتصاب‌های درست و شایسته‌ای داشته باشیم چند سال خیال‌مان راحت خواهد بود که عکس آن هم صادق است.

وی تأکید کرد: مواردی مثل دزدی و رشوه ریشه در انتصابی بد و ضعیف دارند که متأسفانه چنین انتصاب‌هایی دیده می‌شوند. اگر ریشه‌های فساد را بررسی کنیم به یکی از مؤلفه‌های آن‌ها یعنی انتصاب غلط می‌رسیم که با وجود تذکرات مسئولان ارشد کشور متأسفانه هم‌چنان وجود دارد.

مدیران از دولت دفاع کنند

در ادامه جلسه شورای اداری استان، معاون سابق سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با تأکید بر این‌که مسئولان دولتی باید دفاع جانانه‌ای از اقدامات خوب دولت داشته باشند، گفت: مسئولان و مدیران دولتی نباید لکنت زبان بگیرند ضمن اینکه برای جبران کمبودها هم باید تلاش کنند.

سیدبیوک موسوی ادامه داد: اینکه فضای دل‌مرده‌ای بر یک اداره یا جامعه حاکم باشد قابل قبول نیست. هیچ دولتی بری از خطا نبوده و در انتهای کار هم نمره‌ای خواهد گرفت.

موسوی تصریح کرد: اینکه در این شرایط جریان یا مشیی را بکوبیم عقلانه نیست و ضعف‌ها و نارسایی‌ها باید گفته شود و منتقدان هم باید آزاد باشند و فضا زیاد امنیتی نکنیم.

معاون سابق سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان ادامه داد: متأسفانه مسئولان کشوری روزه سکوت گرفته‌اند و پاسخ‌گوی بسیاری از مسائل نیستند و در مقابل مسئولان استانی مسئولیت‌های فرااستانی را بر دوش می‌کشند و به جای مسئولان فرا استانی پاسخ می‌دهند.

موسوی تأکید: ما به گفت‌وگو نیاز داریم. با از بین رفتن یک جناح طرف مقابل نمی‌تواند موفق باشد. ناامید کردن مردم بزرگ‌ترین گناه است و باید به این فکر کرد که چه کسی از این ناامیدی سود می‌برد.

مردم دروغ را دوست ندارند

در ادامه استاندار زنجان از طراحی سایتی برای اطلاع‌رسانی مدیران و ارائه گزارش در آن خبر داد و گفت: برای بنده عار نیست که چیزی را ندانم و یک دانش‌آموز به بنده گوشزد کند، چون مردم دروغ، حقه و سرکار گذاشتن را دوست ندارند.

فتح‌اله حقیقی اظهار کرد: در سال آینده وظیفه مهمی به عهده همه ماست از همین رو وحدت نیز باید همراه با امید و آرامش باشد.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه همه در حفظ آرامش جامعه نقش دارند اما وظیفه مدیران خطیرتر است، گفت: حتما باید امور مربوط به استان اولویت‌بندی شده و در اجرای امور انضباط کلامی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه امروز عدم داشتن انضباط کلامی موجب سوء استفاده دشمن شده است، افزود: از همین رو حتما باید مراقب رفتارهای خودمان باشیم.

حقیقی با اشاره به اینکه امروز بیگانگان تلاش خود را برای ضربه زدن به کشور انجام می‌دهند، بیان کرد: هماهنگی در استان باید به نحو احسن انجام گیرد.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه هدف از ارتقای وحدت باید منفعت مردم باشد،گفت: مثلا در حوزه سرمایه‌گذاری همه باید یک عملکرد واحد داشته باشند.

وی با بیان اینکه خود مردم نیز متوجه مشکلات هستند و کشورداری مشکلات خاص خود را دارد، گفت: اینکه آدرس غلط به مردم بدهیم، آنها را اذیت می‌کند.

حقیقی با بیان اینکه مدیران نباید از انتقادات مردمی هراس داشته باشند، افزود: اما یکی از موضوعاتی که تاکید امام و مقام معظم رهبری است، اطلا‌ع‌رسانی خدمات دولت است در صورتی که بنده از این امر راضی نیستم.

استاندار زنجان از طراحی سایتی برای اطلاع‌رسانی مدیران و ارائه گزارش در آن خبر داد و گفت: برای بنده عار نیست که چیزی را ندانم و یک دانش‌آموز به بنده گوشزد کند، چون مردم دروغ، حقه و سرکار گذاشتن را دوست ندارند.

 وی با اشاره به برخی از اقدامات استان در حوزه اجرای اقتصاد مقاومتی و همچنین ستاد رفع تسهیل و موانع بیان کرد: این کارها به صورت میدانی انجام و نتایج خوبی هم داشته است.

حقیقی با اشاره به اینکه مدیران نباید از انتقاد رسانه‌ها بترسند، افزود: البته رسانه‌ها هم باید بدانند که تخریب جایز نیست.

استاندار زنجان همچنین به انتخابات سال آینده اشاره کرد و گفت: انتخابات فرصت است و به هیچ‌کس اجازه نمی‌دهیم که انتخابات را به تهدید تبدیل کند.

وی با اشاره به اینکه هرگونه سواستفاده از فضا برای انتخابات ممنوع است، گفت: به فرمانداران نیز این توصیه را کرده‌ایم که از این کار جلوگیری کنند.

حقیقی با بیان اینکه مدیران باید شجاعت اجرای قانون را داشته و با این خصایص فعالیت کنند، گفت: انتظار مردم نیز همین است چون مردم به جای حرف، کار می‌خواهند.

استاندار زنجان با تاکید بر داشتن برنامه از سوی مدیران بیان کرد: از مدیران می‌خواهم که تا ۳۱ فروردین ماه سال آینده یک نقشه راه ارائه کنند.

وی با بیان اینکه بنده از مدیران می‌خواهم که به صورت عملیاتی بگویند که چگونه مردم را تکریم خواهند کرد، گفت: باید مدیران برای این موضوع برنامه داشته باشند.

حقیقی همچنین به بحث مدیران پروازی شهرستان‌ها اشاره کرد و گفت: تا پایان اسفند باید همه مدیران پروازی شهرستانی تعیین تکلیف شود.

استاندار زنجان گفت: این وضع مدیر شهرستانی نیست گه ساعت ۱۰ به سرکار برود و سپس تجدید وضو کند و در ادامه روز نیز شعار دهد، پس باید این مدیر برکنار شود.

وی با بیان اینکه باید تا پایان اسفندماه مدیران پروازی شهرستانی برکنار و جایگزین آنها معرفی شود، گفت: در انتخاب مدیران اشخاص بومی در اولویت هستند.

حقیقی در ادامه به بحث توزیع مرغ در استان اشاره کرد و گفت: طی ۷۶ روز گذشته در استان زنجان برخلاف سایر استان‌ها قیمت مرغ گرم ثابت بوده و در این بازه زمانی ۲ هزار و ۵۵۰ تن مرغ در استان توزیع شده است.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه چهار تا محور باید باشد که قیمت ثابت بماند، افزود: اولین این است که قیمت کشور با استان زنجان برابر شود، دومین آن این است که نظارت و بازرسی درستی انجام شود هر چند که ما شبانه‌روزی نظارت داریم، سومین مولفه هم داشتن انصاف از سوی مرغداران،، فروشندگان و کشتارگاه‌هاست و مولفه چهارم نیز مربوط به مردم است که در این زمینه همکاری کنند.

وی با بیان اینکه تا چهار مولفه ذکر شده باید موجود باشد که قیمت مرغ ثابت بماند، گفت: البته تا قیمت یکسان نشود رانت و فساد وجود خواهد داشت.

اعتماد عمومی باید ارتقا یابد

در ادامه این جلسه «خدابخش مرادی» به‌عنوان معاون جدید سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان منصوب و به جای «سیدبیوک موسوی» این مسئولیت را بر عهده گرفت.

مرادی در سخنانی پس از معارفه خود گفت: استان زنجان علاوه بر استعدادهای طبیعی در تاریخ و امروز خود، علما، فضلا و اندیشمندان و صاحب نظران متعددی را داشته است.

وی با بیان اینکه جوانان عزیز و غیوری زنجان یک چهارم جمعیت استان را به خود اختصاص داده اند، افزود: این استان دارای مراکز فعال دانشگاهی است که می تواند به توسعه استان کمک کند.

مرادی با اشاره به اینکه زنجان به عنوان پایگاه شور و شعور حسینی دارای فضای معنوی مشحون از حضور 3 هزار شهید و 7 هزار جانباز و ایثارگر است، افزود: این شهدا سرمایه خود را دادند تا ما بمانیم.

وی گفت: امروز نیاز اساسی استان و جامعه ما توجه به مقوله توسعه به معنای عام و همه جانبه است.

وی برضرورت مشارکت همه اقشار در روند توسعه تاکید کرد و گفت: باید بسترسازی های لازم برای حضور جوانان فراهم شود.

این مقام مسئول بیان داشت: باید اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی را در سایه خدمت، ارتباط منطقی، عالمانه و مدبرانه با مردم ارتقا داد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان گفت: باید مردم حضور ما را دیده و خدمات عالمانه و مدبرانه به مردم ارائه کرد.

مرادی بیان داشت: وقتی مردم دیدند مسئولان خوب خدمت می کنند، اعتماد عمومی افزایش می یابد.

‌خدابخش مرادی‌نافچی پیش از این، مسئولیت‌هایی همچون مدیرکل بازرسی نهاد ریاست‌جمهوری و معاونت سیاسی و امنیتی استانداری چهارمحال و بختیاری را در کارنامه کاری خود داشته است.

 

#تودیع و معارفه، خدابخش مرادی، سیدبیوک موسوی، محمدامین رضازاده
بازدید استاندار از بازار زنجان