تاریخ انتشار خبر: يك شنبه 1397/11/14 10:21عملیات اجرایی طرح سبزه‌میدان بدون کلنگ‌زنی و خیابان غربی- شرقی پادگان زنجان با کلنگ‌زنی صبح دیروز آغاز شد

صدای زنجان- همزمان با دومین روز از دهه مبارک فجر و چهل سالگی انقلاب عملیات اجرایی طرح سبزه میدان این شهر با حضور مسئولان استانی آغاز شد.

شهردار زنجان در آیین آغاز عملیات اجرایی خیابان داخل پادگان، با بیان اینکه اجرای به موقع طرح‌ها از تاکیدات شهرداری است، اظهارکرد: اجرای خیابان داخل پادگان به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان واگذار شده و امیدواریم منطبق با برنامه‌ریزی‌ها، این طرح در هفته دولت در اختیار شهروندان قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری‌ها وی به اجرای عملیات عمرانی پروژه سبزه‌میدان نیز اشاره کرد و افزود: با تلاش‌های صورت گرفته در یک سال گذشته، تلاش شد طرحی با همه ابعاد کارشناسی طراحی و به مرحله اجرا درآید و خوسبختانه این طرح بعد از دریافت مصوبه کمیسیون ماده 5 به مرحله اجرای درآمد و امروز شاهد آغاز به کار عملیات عمرانی این طرح خواهیم بود. گفت: در آغاز بکار مدیریت شهری، شهروندان زنجانی خواستار تعیین و تکلیف سه طرح مهم پل سیدالشهدا، زینبیه و از همه مهمترین سبزه میدان بودند که با کارهای انجام گرفته طرح اولی سال گذشته به بهره برداری رسید.

مسیح الله معصومی افزود: طبق برنامه ریزی ها نیز پرونده طرح زینبیه غربی و شرقی شهر زنجان نیز تا پایان امسال بسته می شود که در راستای تردد و ارائه خدمات بهینه انجام می گیرد.

وی اظهار داشت: بر این مبنا عملیات اجرایی طرح سبزه میدان، بدون مراسم کلنگ زنی، آن در عمل آغاز شده و شهرداری بر این موضوع تکیه دارد که این پروژه با مدیریت صحیحی می تواند به اتمام و بهره برداری برسد.

این مسئول ادامه داد: این در حالی بود طبق قرار داد قبلی اجرای این پروژه به مبلغ 280 میلیارد تومان در یک فاز تعریف و تامین ان از نیز طریق لیست املاک شهرداری را شامل می شد که در صورت نبود این بخش درعمل توان اجرایی شهرداری سلب می شد.

وی بیان کرد: پروژه قبلی این طرح در سه فاز ارائه ،اما تملکی انجام نگرفته و از طرفی کمیسیون ماده پنج نیز اخذ نشده بود که از سوی شورای عالی شهر سازی نیز ایرداتی داشت.

شهردار زنجان ادامه داد: یکی از ایردات این پروژ تملک و تخریب در هسته مرکزی شهر و احداث فضای تجاری بود و بر این اساس با همکاری اعضای شورای شهر موافقت برای تعدیل طرح انجام و بازنگری شد.

وی اضافه کرد: در طی یکسال گذشته جلسات متعدد برگزار شد که برای اجرای بهینه طرح نظرات اساتید دانشگاهی، بازاریان، مدیران مرتبط استانی نیز لحاظ و مصوب کمیسیون ماده پنج نیز از سوی استانداری ابلاغ شد.

معصومی افزود: این طرح بزرگترین و اصلی ترین پروژه شهری زنجان محسوب می شود که وفاق مدیریتی و اجتماعی رخ داده و اصلاح این پروژه نیز با مشاور قبلی انجام گرفت.

وی اظهارداشت: نقشه های اجرای این پروژه را شهرداری دریافت کرده و این طرح در 2قسمت بصورت مداخله مستقیم توسط شهرداری و ازطریق منابع موجود اجرا می شود و از طرفی با همکاری اداره کل راه و شهر سازی و استانداری و از محل منابع بازآفرینی شهری 20 میلیارد تومان به این امر اختصاص یافت.

شهردار زنجان ادامه داد: برای اجرای این پروژه یک مداخله غیرمستقیم نیز تعریف شده و براین مبنا ضابطه آن نیز به مالکان طرح اعلام می شود و این مهم باید طبق مصوبه کمیسیون ماده پنج انجام می شود.

وی اظهار داشت: در بخش مداخله مستقیم اجرای این پروژه بخشی از آن توسط نیروهای امانی شهرداری قسمت جنوبی متصل به پیاده راه و عملیات ساختمانی و خاکبرداری شده قسمت شمالی به پیمانکار سپرده است.

معصومی افزود:این طرح بصورت امانی- پیمانکاری اجرا می شود و برای پیشبرد ان همکاری و هماهنگی بسیار خوبی در استان انجام گرفته است.

شهردار زنجان با اشاره به پروژه پادگان شهر زنجان نیز ادامه داد: با اجرای این پروژه خیابان اول شهرک کارمندان به خیابان عاصم زنجانی متصل می شود و با تحقق ین امر خدمات رسانی به نحو مطلوبی انجام خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: مجری این پروژه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان به لحاظ دار بودن توانمندی و ظرفیت بالا انتخاب شد و امیدواریم طبق قرار منعقد شده این پروژه در طی هفت ماه و در هفته دولت سال آینده به بهره برداری برسد.

معصومی خاطر نشان کرد: پروژه فیبر نوری شهر زنجان نیز با مشارکت شهرداری و طی قرار داد منعقد شده با ایرانسل به طول 52 کیلومتر اجرا می شود و با تحقق این مهم تمام چهارراهها، فضای سبز،ساختمان های شهرداری بهم متصل می شوند.

فرمانده تیپ 216 زرهی زنجان نیز در این آیین گفت: آمریکا جنایتکار مدعی شده بود که ملت ایران 40 سالگی انقلاب را نخواهند دید اما جشن های دهه فجر امسال از روز گذشته با افتخار و پر شورتر از سال های گذشته در سراسر کشور و این استان اغاز شده است.

امیر سرتیپ دوم علی مظهری ادامه داد: در سال 85 عملیات کلنگ زنی ضلع غربی پادگان به زمین زده شده بوداما به دلیل عدم ناهماهنگی با ارتش این کار اجرایی نشد.

وی اظهار داشت: از سال 93، این موضوع پیگیری شد و در زمان استاندار وقت ، هماهنگی ها در سطح ملی و کشوری انجام و با تفاهم نامه های اجرای این پروژه منعقد شد.

این مسئول ادامه داد: بر این اساس ضلع غربی پادگان در سال 95 و بازگشایی و تفاهم نامه های ضلع شرق به غرب و شرقی به شمال جنوب نیز انجام گرفته است.

این مسئول ادامه داد: به این مهم باید توجه داشت که زمین های ارتش متعلق به ستاد کل نیروهای مسلح اختصاص دارد کهامکان دخل و تصرف وجود ندارد.

وی تاکید کرد: طبق تفاهم نامه های انجام گرفته هماهنگی شفاهی قبل از اخد مصوبه کتبی انجام گرفت به طوری تیپ توانست با همکاری شهرداری کارهای خودر در این زمینه به ویژه پروژه امروز آغاز کند.

امیر مظهری افزود: ارتش برای خدمتگزاری به مردم تاکید دارد و سلسه مراتب این پروژه نیز باید رعایت شود و از ظرفی اتمام آن طی هفت ماهه اعلام شده و براین اساس شهرداری تفاهم نامه و تعهداتی را که ارائه کرده را اجرایی کند.

وی یادآوری کرد: بنابراین از تعهدات ضلع غربی این پروژه 2 تعهدات آن باقی مانده که امیدواریم در شتاب بخشی ان اقدامات اساسی تری انجام بگیرد.
بازدید استاندار از بازار زنجان