تاریخ انتشار خبر: پنج شنبه 1397/10/20 9:43دستور استاندار زنجان به معاون هماهنگی امور عمرانی خود درباره دخالت اعضای شورا در جذب نیروهای شهرداری:

صدای زنجان- استاندار زنجان در پاسخ به سؤال خبرنگار صدای زنجان درباره تعیین تلکیف نیروهای که از طریق سوءاستفاده از قراردادهای فضای سبز با دخالت برخی اعضای شورا وارد مجموعه شهرداری زنجان شده‌اند با ذکر این نکته که «هر استخدامی در شهرداری ترتیبی دارد و باید مشخص شود جذب 63 نفر مطرح شده در رسانه‌ها قانون‌مند بوده یا نه»، خطاب به معاون هماهنگی امور عمرانی خود گفت: «موظف هستید این موضوع را پیگیری کنید و نتیجه آن را در اختیار رسانه‌ها قرار دهید.»

در نشست خبری که سه‌شنبه شب هفته جاری برگزار شد، استاندار زنجان در پاسخ به دیگر سؤال خبرنگار صدای زنجان در مورد تعامل استانداری با نمایندگان استان در مجلس با توجه به سابقه دخالت برخی نمایندگان در امور اجرایی استان نیز تأکید کرد که «نماینده‌ها تا امروز تعامل لازم را با من داشته‌اند و از این ناحیه تحت فشار نیستم اما باید به این نکته هم اشاره کنم که تحت فشار کار نمی‌کنم.»

در ادامه این نشست که با حضور تعدادی از مدیران استان و شهردار زنجان همراه بود، شهردار زنجان در پاسخ به سؤال‌های مطرح شده درباره جذب 63 نفر از طریق قراردادهای فصلی در شهرداری نیز اظهار کرد: « شورا متشکل از افراد متخصص با نگرش‌ها و تفکرات مختلف است و قاعدتا در این میان چالش‌هایی بین شهردار به‌عناون مجری تصمیمات و اعضای شورا می‌تواند وجود داشته باشد. اگر می‌بینید امروز کارهایی در حال انجام است و رضایت نسبی وجود دارد به دلیل این است که تصمیمات شورا اصولی و منطقی‌ست.»

مسیح‌‌اله معصومی ادامه داد: «خصیصه من را هم اعضای شورا می‌دانند و هم هر جلسه‌ای که بوده‌ام گفته‌ام که در هر جایی باشم تلاشم برای انجام کار سالم بوده است. وام‌دار کسی نیستم و اگر امروز به‌عنوان یک غیربومی در زنجان هستم به واسطه تخصصی است که دارم.»

معصومی در مورد نیروهای جذب شده نیز تأکید کرد: «در مورد انتصاب‌ها اوایل حضورم در زنجان به‌خصوص با اعضای شورا مشورت می‌کردم اما امروز با شناختی که دارم اگر قرار بر عزل و نصبی باشد با وجود مشورت‌ها خودم تصمیم نهایی را می‌گیرم. در مورد آن 63 نفر هم باید منصفانه اظهار نظر کنیم. من می‌توانستم با خودم معاون بیاورم که نیاوردم، می‌توانستم مسئول دفتر و روابط‌عمومی بیاورم که نیاوردم و مشاورانی را هم که اورده بودم بدون حتی ریالی پرداختی از سوی شهرداری کنار گذاشتم.»

وی افزود: «شهرداری نیروی فصلی دارد که به فراخور زمان جذب می‌کند و بعد از پایان قرارداد نیز کنار می‌گذارد. من 2 نیرو را با همین روش برای بخش سیما و منظر شهری آورده‌ام که بعد از چهار ماه قراردادشان تمام می‌شود و می‌روند.»

شهردار زنجان تصریح کرد: «اولویت اصلی ما در شهرداری بحث برون‌سپاری است و اگر می‌خواهیم راه رخنخ به مجموعه شهرداری را ببندیم باید به‌دنبال برون‌سپاری برویم. این کار از سوی شورا به خاطر شرایط اقتصادی متوقف شده است تا ببینیم در آینده چه کار می‌توان کرد.»

 

در ادامه این نشست خبری وضعیت جاده‌ها، تغییرات مدیریتی از فرمانداری‌ها تا تلاش برای ورود بانوان به این حوزه، افزایش 8 درصدی بودجه استان، تحقق بودجه یک درصدی ورزش و جوانان و بدهی معوقه کارکنان سازمان همیاری‌ شهرداری‌های استان با حضور هفت مدیر کل بود

 فتح‌اله حقیقی، استاندار زنجان با تاکید بر اینکه جلسات خبرنگاران با استاندار باید دستور جلسه داشته باشد، اظهار کرد: یقین دارم داشتن دستور جلسه به بهبود اوضاع کمک می‌کند.

استاندار زنجان با اشاره به حضور مدیران کل در جلسه افزود: داشتن دستور جلسه باید به روال این جلسات تبدیل شود.

وی مشکل تعیین تکلیف مدیران ریسک‌پذیر را زمان دانست و گفت: برای من بهره‌گیری از اهرم‌های بودجه از خود بودجه مهم است.

حقیقی با تاکید بر چابک شدن مدیران در حوزه اطلاع‌رسانی تاکید کرد: هر چند این درصد هم قابل قبول نیست و باید بهبود یابد.

استاندار زنجان با بیان اینکه یک درصد ورزش و جوانان عملیاتی شده است، افزود: بدانید الان اواخر سال 97 است و مدیران ما برای نشان دادن حسن نیت یک درصد را تخصیص یافته و پروژه‌های مورد نظر هم تعریف شده است.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد اوضاع نامساعد بیمارستان ولی‌عصر گفت: از این بیمارستان و پروژه‌های دیگر بازدید کردم و روند بهسازی این بیمارستان به زودی آغاز می‌شود.

حقیقی با تاکید بر اینکه با همه تشکل‌ها به جز سمن‌ها و هنرمندان دیدار کرده است، گفت: این اقدام با هدف بهره‌مندی از ظرفیت نیروی انسانی استان انجام شده است.

استاندار زنجان در ادامه با تشریح اقدامات انجام شده طی مدت زمان حضور خود در استان زنجان تصریح کرد: در استان حدود 39 پروژه که برای پیشبرد اهداف توسعه‌ای استان مهم هستند احصا شده است که همه تلاش‌ها برای به سرانجام رساندن آن انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه معاون سیاسی خود را انتخاب و برای استعلام به مراجع معرفی کرده است، گفت: وضعیت حکم برخی از مدیران با ابلاغ کتبی در آینده نزدیک مشخص خواهد شد.

حقیقی با تاکید بر اینکه در مورد ارائه آمار کذب به مدیران متذکر شده است، افزود: آمارها باید به صورت شفاف و درست ارائه و در دسترس قرار گیرد.

استاندار زنجان ادامه داد: در مورد فرمانداران فعلی شفاف می‌گویم کسانی که با این شیوه ما کار کنند و جلو بیایند و صداقت داشته باشد همراه ما خواهند بود و گرنه باید در جایگاه‌های دیگری ارائه خدمت بکنند.

حقیقی از قرار گرفتن سلطانیه در بین پروژه‌های بازآفرینی شهری خبر داد و تصریح کرد: این اقدام در راستای کمک به توسعه گردشگری استان انجام شده است.

استاندار زنجان با تاکید بر تقویت مقوم‌های وفاق در جامعه گفت: این وفاق با همراهی دولت و ملت و البته نوع عملکرد مسؤولان در مواجه با مردم ایجاد، تقویت و ادامه خواهد یافت.

وی پیگیری امور صنفی خبرنگاران، بررسی وضعیت فضای مجازی و ساماندهی این مهم، رفع مشکلات افرادی که کار رسانه‌ای انجام می‌دهند و ... را از جمله وظایف شورای اطلاع‌رسانی اعلام کرد و افزود: تعیین دستور جلسه هم از وظایف هیأت اندیشه‌ورز محسوب می‌شود.

استاندار زنجان با تاکید بر اهمیت فرهنگ در برنامه‌های تدوین شده برای استان ادامه داد: کار در آسیب‌های اجتماعی به ویژه اینکه وضعیت استان نسبت به دیگر مناطق بهتر است می‌تواند به صورت پایلوت مد نظر قرار گیرد.

وی در پاسخ به مطرح شدن سؤالی در مورد مدرک تحصیلی خود گفت: من به این سؤال پاسخ نمی‌دهم شما هم کار خوبی نکردید که سؤال شخصی را در جمع مطرح کردید چرا که بیمار شدن افرادی در قبال موفقیت دیگران یک روال است.

حقیقی بر لزوم تعیین تکلیف اداراتی که در ابهر به صورت سرپرستی اداره می‌شوند، تاکید کرد و افزود: این مهم به زودی عملیاتی خواهد شد.

وی با بیان اینکه بازدید از دستگاه‌های اداری با هدف چابک‌سازی مدیران انجام می‌شود، تاکید کرد: این بازدیدهای سرزده به دلیل کمک کردم در شناسایی ایرادها موفق بوده، ضمن اینکه این اقدام در شهرستان‌ها هم انجام خواهد شد.

معاون امور عمرانی استاندار زنجان در پاسخ به سؤالی با بیان اینکه همه مجموعه سازمان همیاری شهرداری‌های استان زنجان حقوق معوقه دارند، گفت: دلیل بروز این مشکل به ساختار سازمان مربوط است، چرا که تکالیف تحمیلی به این سازمان دولتی بوده در حالیکه باید به صورت یک سازمان خصوصی اداره می‌شده است.

مهرداد سلطانی اصلاح ساختار سازمان همیاری شهرداری‌ها را سخت دانست و گفت: این ساختار 20 سال سابقه دارد و بدهی انباشته دارد و اجازه سبک سازی را نمی‌دهد در صدد اصلاح امور هستیم.

مدیرکل راهداری حمل و نقل جاده‌ای استان طول آزاده‌راه زنجان- قزوین را 105 کیلومتر اعلام کرد و گفت: از محل درآمدهای اخذ عوارضی اجرای نیوجرسی با انعقاد قرارداد آغاز شده است، ادامه داد: این پروژه با اعتبار بیش از 10 میلیارد تومان است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان هم در این نشست میانگین رشد بودجه استان را 8 درصد اعلام و تصریح کرد: برای تحقق توسعه استان باید به دنبال اجرای پروژه‌های مهم باشیم که در این راستا زیر 40 پروژه احصا شده است و دستورالعمل اجرایی برای اجرایی شدن آن‌ها هم تعریف شده است.

شهرام طهماسبی با بیان اینکه کشور به لحاظ بودجه‌ای در شرایط خاص قرار دارد، افزود: راه کار اجرایی امور با همراهی مجموعه مدیران استانی در حال تدوین می‌شود.

وی ادامه داد: اقتصادی مقاومتی از سال‌گذشته در نظام بودجه‌بندی کشور مورد توجه قرار گرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان هم در این نشست به سؤال مطرح شده در مورد کتابخانه مرکزی زنجان اشاره و اظهار کرد: زمین این کتابخانه توسط راه و شهرسازی تامین شده و در حال حاضر جزو پروژه‌های ماده 37 قرار گرفته و به دنبال واگذاری هستیم، چرا که این پروژه قابلیت درآمدزایی دارد.

مسعود بیات‌منش با تاکید بر خوب بودن زیرساخت‌های راه در استان زنجان گفت: همه راه‌های استان به غیر از دو مسیر میانه و دندی از سطح سرویس ترافیک یک برخوردار است.

وی با تاکید بر ارتقای ایمنی محورهای مواصلاتی استان زنجان گفت: تعبیر قتلگاه برای محورهای مواصلاتی درست نیست، چرا که جاده با هدف تسهیل دسترسی احداث شده و محورهای استان وضعیت مناسبی دارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هم در این نشست حفظ و صیانت از اشتغال را اولویت کاری سازمان دانست و گفت: از توان کارگروه تسهیل در این حوزه عملیاتی استفاده شده است.

ناصر فغفوری افزود: پایشی از واحدهای تولیدی انجام شده است که نشان دهنده زیر 21 درصد بودن تعداد کارخانه های تعطیل در سطح استان است

وی از تقسیم‌بندی واحدهای تولیدی استان به چهار گروه خبر داد و افزود: هر گروه از این تقسیم‌بندی اقدامات مورد نیاز خود را لازم دارند که در صدد برنامه‌ریزی برای آن‌ها هستیم.

 

#استاندار زنجان، شهردار زنجان، نیروهای شهرداری، 63 نفر
بازدید استاندار از بازار زنجان